Kodėl EHU? Kas daro EHU unikaliu?

Apie mus

EHU yra tarptautinis universitetas, kurio tikslas – stiprinti pilietinę visuomenę Baltarusijoje ir visame regione laisvųjų menų ir humanitarinių mokslų pagalba. Savo veikloje EHU vadovaujasi Europos intelektualine tradicija bei liberalaus švietimo principais. Studijos EHU leidžia maksimaliai atskleisti studentų kūrybinį ir akademinį potencialą, ugdyti lankstumą, kritišką ir nepriklausomą mąstymą.

Tarptautiškumas

Mobilumo programos

Kasmet dešimtys EHU studentų ir dėstytojų mokosi arba dėsto viename iš 50 Europos universitetų partnerių per Erasmus + ir Campus Europe programas.

Studijų programos

Informatika
Bakalauras

Informatika

Skaitmeninių kompetencijų mokykla (SDC) – edukacinė programa, skirta informatikos bakalauro laipsniui suteikti pagal aktualius tarptautinių IT organizacijų reikalavimus.

Informatika

Akademinis laipsnis: Informatikos mokslų bakalauras
Studijų trukmė: 3.5 metų (nuolatinė studijų forma); 3.5 metų (nuolatinė (online) studijų forma); 4.5 metų (nuolatinė sesijinė studijų forma);
Vizualinis dizainas
Bakalauras

Vizualinis dizainas

Kūrybiškumo ir individualaus stiliaus formavimas. Šiuolaikinės informacinės technologijos. Rengiami elektroninių ir popierinių leidinių dizaineriai, iliustratoriai, animatoriai, interneto tinklapių dizaineriai, mobiliųjų sąsajų dizaineriai.

Vizualinis dizainas

Akademinis laipsnis: Menų bakalauras
Studijų trukmė: 4 metai (Nuolatinės studijos); 5 metai (Nuolatinės sesijinės studijos);
Medijos ir komunikacija
Bakalauras

Medijos ir komunikacija

Žiniasklaidos ateitis. Orientacija į praktiką. Tarptautinė akademinė aplinka. Naujausia įranga ir EHU medijų centras. Rengiami profesionalūs žurnalistai, kultūros kritikai, prodiuseriai ir medijų planavimo specialistai.

Medijos ir komunikacija

Akademinis laipsnis: Socialinių mokslų bakalauras
Studijų trukmė: 4 Metai (Nuolatinės studijos); 5 Metai (Nuolatinės sesijinės studijos);
Europos paveldas
Bakalauras

Europos paveldas

Šiuolaikinė kultūros paveldo vizija. Turizmo verslo organizavimas ir plėtra. Rengiami kultūros projektų organizatoriai, kultūros paveldo ir turizmo srities vadybininkai, muziejų darbuotojai, gidai ir muziejų darbuotojai.

Europos paveldas

Akademinis laipsnis: Humanitarinių mokslų bakalauras
Studijų trukmė: 4 metai (Nuolatinės studijos); 5 ,etai (Nuolatinės sesijinės studijos);
Pasaulio politika ir ekonomika
Bakalauras

Pasaulio politika ir ekonomika

Du universitetai – du diplomai. Įgyvendinama kartu su Vytauto Didžiojo universitetu Kaune. Dvigubas EHU ir VDU diplomas. Rengiami politologai, ekonomistai ir profesionalūs analitikai.

Pasaulio politika ir ekonomika

Akademinis laipsnis: Socialinių mokslų bakalauras
Studijų trukmė: 4 metai (Nuolatinės studijos); 5 metai (Nuolatinės sesijinės studijos);
Tarptautinė teisė ir Europos Sąjungos teisė
Magistras

Tarptautinė teisė ir Europos Sąjungos teisė

Apima pirmąją ir antrąją teisės studijų pakopą. Po 5 studijų metų įteikiamas magistro laipsnis. Tarptautinė praktika ir šiuolaikinė teorija. Absolventai yra pasirengę privačiai teisinei praktikai, dirbti teisės patarėjais, ekspertais, analitikais ir kt.

Tarptautinė teisė ir Europos Sąjungos teisė

Akademinis laipsnis: Teisės magistras
Studijų trukmė: 5 metai (Nuolatinės studijos); 6 metai (Nuolatinės sesijinės studijos);
Kultūros paveldo vystymas
Magistras

Kultūros paveldo vystymas

Tarpdisciplininės kompetencijos istorijos ir kultūros paveldo srityje. Praktiniai tyrimai Vilniuje, Sankt Peterburge, Atėnuose ir Florencijoje. Rengiami ekspertai darbui turizmo versle, kultūros paveldo apsaugos ir tarptautinių santykių srityje.

Kultūros paveldo vystymas

Akademinis laipsnis: Humanitarinių mokslų magistras
Studijų trukmė: 1.5 metų
Vizualinė plastika
Magistras

Vizualinė plastika

Žinomų praktikuojančių menininkų patirtis. Eksperimentinės ir novatoriškos dizaino technikos. Praktiniai vizualiniai tyrimai Vilniuje, Sankt Peterburge, Atėnuose ir Florencijoje. Rengiami menų vadovai, medijų menininkai, animacijos režisieriai.

Vizualinė plastika

Akademinis laipsnis: Menų magistras
Studijų trukmė: 2
Viešoji politika
Magistras

Viešoji politika

Inovatyvi mokymo programa sukurta bendradarbiaujant su Leideno universitetu ir Nyderlandų viešojo administravimo institutu ROI. Tarptautinė studijų aplinka. Rengiami viešojo administravimo, politinių viešųjų ryšių specialistai.

Viešoji politika

Akademinis laipsnis: Socialinių mokslų magistras
Studijų trukmė: 1.5 metų
Filosofija
Filosofijos daktaras

Filosofija

Europos istorijos ir filosofijos tradicija. Tarpdisciplininė orientacija. Įgyvendinama kartu su Vytauto Didžiojo universitetu ir Lietuvos kultūros studijų institutu.

Filosofija

Akademinis laipsnis: Filosofijos mokslų daktaras
Studijų trukmė: 4 metai (nuolatinės studijos); 6 metai (nuolatinės sesijinės studijos);
Lyčių studijos
Magistras

Lyčių studijos

Vienintelė magistro studijų programa Lietuvoje ir Baltarusijoje besiremianti daugiau nei 20 metų EHU lyčių tyrimų tradicija.

Lyčių studijos

Akademinis laipsnis: Socialinių mokslų magistras
Studijų trukmė: 1.5 metų
Absolventų nuo 1992 metų
4000+
Uždirba 2,5 karto daugiau nei Baltarusijos universitetų absolventai
49%
Studentų 2023 m
1400+
Iš jų baltarusių
81%

Žmonės ir akimirkos Atsiliepimai ir patirtis

Slider photo
EHU man davė bilietą į geresnį gyvenimą: profesiją, žinias, draugus.
„EHU man davė bilietą į geresnį gyvenimą: profesiją, žinias, draugus. EHU – tai galimybės. Jei bus noro, atsiras galimybių. Bus veiksmai – atsiras rezultatas. Aš jau pradėjau kurti teisininko karjerą tarptautinėje konsultacijų įmonėje „RoyaltyRange Europe“ jaunesniosios teisininkės pozicijoje.
Katsiaryna Bareika, Magistro programos „Tarptautinė teisė ir ES teisė“ 2020 m. absolventė
Slider photo
EHU yra ypač svarbus projektas jauniems žmonėms, tokiems kaip aš, išugdytiems posovietinėse šalyse.
„Per ketverius studijų metus EHU aš susipažinau ne tik su ES, bet ir su JAV švietimo aplinka. Pasinaudodama akademinių mainų galimybe galėjau mokytis iš viso keturiose šalyse, įskaitant Lietuvą, Ispaniją, JAV ir Italiją. Studijuodama turėjau svarbią galimybę išmokti užsienio kalbų. Toliau mokiausi anglų kalbos ir pradėjau pažintį su trimis naujomis kalbomis: vokiečių, lietuvių ir ispanų. EHU padėjo man prisitaikyti prie naujos edukacinės aplinkos, prie Europos pasaulio, siūlydamas pažįstamą rusakalbę mano kolegų studentų ir mokytojų bendruomenę. EHU yra ypač svarbus projektas jauniems žmonėms, tokiems kaip aš, išugdytiems posovietinėse šalyse, nes jis padeda tapti pilnaverte tarptautinės akademinės bendruomenės ir angliškai kalbančio profesinio pasaulio dalimi vos per ketverius metus“.
Anastasiya Halaburda, Bakalauro programos "Europos paveldas" 2021 m. absolventė.
Slider photo
EHU yra vedlys į galimybių ir savirefleksijos pasaulį.
EHU yra vedlys į galimybių ir savirefleksijos pasaulį. Universiteto dėka įgijau pilnavertiškumo jausmą, pradėjau jausti žemę po kojomis. Čia kiekvienas tavo žingsnis ar neveikimas sukelia nenuspėjamas pasekmes. Jos gali būti kaip destruktyvios, taip ir pakeisti gyvenimą. Viskas priklauso nuo tavęs.
Tsimafei Misiukevich, Bakalauro programos „Pasaulio politika ir ekonomika“ 2021 m. absolventas.
Slider photo
EHU tu atrandi naują save. Ir tai yra be galo vertinga.
Mano gyvenime buvo daug šviesių ir nuostabių akimirkų. Tai iš esmės yra mano alma mater – EHU nuopelnas. Man universitetas visada asocijavosi su žodžiu „galimybė“. Aš pasiėmiau maksimumą ir atsidaviau 100%: turėjau nuostabią Erasmus patirtį, daug konferencijų ir savanorystės, buvo žmonių, kuriuos įsimylėjau ir prie kurių prisirišau visa širdimi. Susiradau bendraminčių ir atradau savo asmenybės kampelius, apie kuriuos anksčiau niekada negalvojau. Mano akiratis tapo platesnis, o mano vertybės tapo aiškesnės ir globalesnės. Man atrodo, kad EHU tu atrandi naują save. Ir tai yra be galo vertinga.
Angelina Shablovskaya, Bakalauro programos „Medijos ir komunikacija“ 2019 m. absolventė bei Magistro programos „Viešoji politika“ 2021 m. absolventė.
Slider photo
Ar žinių pritaikymas baigus studijas nėra geriausias universiteto rodiklis?
Joks universitetas jums niekada negarantuos karjeros. Net Harvardas. Tačiau atrodo, kad EHU studentai yra žmonės, kurie geba pasiekti sėkmę karjeroje. Aš pati daug ko išmokau iš universiteto savo karjerai, daug „mano žmonių“ - iš ten. Ar žinių pritaikymas baigus studijas nėra geriausias universiteto rodiklis?
Nastassia Levanenka, Bakalauro programos „Kultūros paveldas ir turizmas“ 2016 m. absolventė
Slider photo
EHU išmokė mane mokytis, mąstyti globaliai ir nebijoti uždavinėti klausimų.
„EHU išmokė mane mokytis, mąstyti globaliai ir nebijoti uždavinėti klausimų. Baigęs EHU, aš įstojau į Goldsmiths, Londono universiteto magistrantūrą. Dabar man prieš akis profesionali karjera aukščiausio lygio vadovų atrankos didžiausioms pasaulinems kompanijoms srityje“.
Andrei Mayeuski, bakalauro programos „Politikos mokslai ir Europos studijos“ absolventas (2012 m.)
Slider photo
Studijuodamas EHU nusprendžiau rašyti bakalauro darbą kosmoso teisės tema.
Esu dėkingas savo dėstytojams už mano sprendimo palaikymą ir galimybę išsamių ištirti šią sritį. Baltarusijoje tai būtų neįmanoma. Baigęs EHU įtojau į Nebraskos universiteto programą „Kosmoso, elektronikos ir telekomunikacijų teisė“. Aš buvau vienintelis studentas ne amerikietis ir, kiek žinau, vienintelis tokios programos absolventas iš posovietinių šalių.
Artsiom Anisimau, bakalauro programą „Tarptautinė teisė“ (2009 m.)
Slider photo
EHU gavau gerą išsilavinimą dizaino srityje.
Kai pradėjau dirbti, supratau, jog teorija, kurios buvo tiek daug EHU - yra svarbiausias dalykas. Išmokti, kaip kažką padaryti jūs visada galėsite, ypač turint omenyje, kad technologijos nuolat keičiasi, todėl išmokti kažką daryti visiems laikams neįmanoma. Todėl teorinis pagrindas bei savo industrijos, profesijos ir tikslo suvokimas yra itin svarbūs. Šiandien gyvenu Amsterdame ir dirbu grafikos dizainere "Van Eck ontwerpers" įmonėje.
Olga Mishina, bakalauro programa „Vizualinis dizainas ir medijos“ (2009 m.)
Slider photo
Gavau puikų humanitarinį išsilavinimą ir tvirtą pagrindą dirbti reklamos ir viešųjų ryšių srityje.
Pasirinkau BBC žurnalistikos kursus, atlikti praktiką naujienų agentūroje Delfi, užmegzti naudingus kontaktus su Baltarusijos žurnalistai ir surinkti portfolio pirmajam darbui. Baigusi EHU dirbau su daugeliu didelių brendų, o dabar dirbu vienoje iš didžiausių žiniasklaidos korporacijų Europoje – Schibsted Media Group. Baltarusijoje mūsų įmonė yra žinoma dėl skelbimų svetainės Kufar, kuris yra Top-3 svetainių reitinge Baltarusijoje.
Darya Sesitskaya, bakalauro programa „Medijos ir komunikacija“ (2012 m.)
Slider photo
Džiaugiuosi, kad esu EHU Alumna
„Džiaugiuosi, kad esu EHU Alumna. Pirmas dalykas, kurį man davė išsilavinimas universitete, buvo kritinio mąstymo ugdymas, visa mano tolesnė profesinė veikla remiasi šiuo plokščiakalniu. Antra, studijos humanitariniame universitete reiškia duomenų sisteminės analizės įgūdžio stiprinimą ir nesvarbu, kokioje srityje – akademinėje, kasdienybėje, meno kūrinio analizės... Gebėjimas analizuoti, atskirti pagrindinį nuo antraeilio, priežastinių ryšių supratimas, gebėjimas argumentuoti – pravers bet kurioje veikloje. Kai baigiau EHU, pradėjau dirbti su šiuolaikiniu Baltarusijos menu ir fotografija. 2009 ir 2011 metais būti EHU absolventu buvo kokybės ženklas ir didelė atsakomybė. Tačiau būtent EHU absolventai daugeliu atžvilgių rašė naujojo Baltarusijos meno istoriją: dalyvavo kuriant galerijas, pirmosiose kuratorių parodose, fotografijos festivaliuose ir kt.”
Anna Samarskaya, Bakalauro programos „Medijos ir komunikacija” 2009 m. absolventė bei Magistro programos „Kultūros studijos” 2011 m. absolventė.
Slider photo
„Aš“ prieš EHU ir „aš“ po EHU yra du visiškai skirtingi žmonės, turintys teigiamą asmeninio augimo tendenciją
„Nenuostabu, kad daugelis nori sužinoti, ko jus išmokė universitetas ir kaip tai padėjo kurti būsimą karjerą. Tačiau niekada anksčiau man nebuvo taip malonu apmąstyti šią temą, nes „aš“ prieš EHU ir „aš“ po EHU yra du visiškai skirtingi žmonės, turintys teigiamą asmeninio augimo tendenciją. Man EHU asocijuojasi su treniruočių stovykla, todėl kitas mano mėgstamiausias dalykas universitete buvo... darbas. Taigi, su komanda sukūrėme vizualinę novelę pirmakursiams, dalyvavome kuriant hermeneutinį seminarą, dalyvavome daugelyje tarptautinių konferencijų, pristatėme akademinius pranešimus ir tyrimų rezultatus, vadovavome savo klubams ir t.t. Universitetas suteikia pakankamai galimybių praktikuotis, tobulėti ir tobulinti įvairius profesinius ir akademinius įgūdžius. Sunkumų baimė dingo, liko tik atkaklumas ir noras augti toliau ir aukščiau. Dabar su neįtikėtinu „apetitu“ tyrinėju skaitmeninės rinkodaros sritį, dirbu žiniasklaidos vadybininke Vokietijos ir Lietuvos įmonėje „Deep Media Technologies“ bei Vilniaus universitete gaunu magistro laipsnį. Pasakyti, kad esu laiminga, reiškia nieko nepasakyti“.
Anastasiya Tumel, Bakalauro programos „Medijos ir komunikacija” 2020 m. absolventė
Slider photo
Laikas, kurį praleidau EHU, yra nepaprastai vertinga mano gyvenimo dalis.
„Laikas, kurį praleidau EHU, yra nepaprastai vertinga mano gyvenimo dalis. Studentų bendraminčių bendruomenė, akademinė profesionalų bendruomenė, nuolatiniai susitikimai su intelektualais, verslininkais, teoretikais ir praktikais – tai neįkainojama patirtis, kurią galima įgyti tik ideologijos neįrėmintoje aplinkoje. Labai svarbu, kad jaunimas ugdytų savo potencialą, tarpdiscipliniškumą ir 'soft skills'. Universiteto sienos suteikia tiek drausmės (terminai, atsakomybės ir naujų žinių įgijimas), tiek yra neformalaus vystymosi pagrindo. Šių dviejų elementų sintezė leidžia žmogui suformuoti savarankišką asmenybę, turinčią kritinį mąstymą ir gebėjimą nuolat tobulėti“.
Kiryll Atamanchyk, Bakalauro programos „Kultūros paveldas ir turizmas“ 2011 m. absolventas ir Magistro programos „Kultūros paveldas“ 2013 m. absolventas
Slider photo
Džiaugiuosi susitikę su EHU absolventais visame pasaulyje ir galėdama su jais bendradarbiauti, nes esame ant tos pačios bangos.
„Esu dėkinga EHU už tai, kad neatbaidė mano noro studijuoti. Tiesa! Tai labai svarbu. Mūsų studijų procesas labai skyrėsi nuo visų turimų mokymo galimybių Baltarusijoje. Turėjome specialią europinę programą, užsienio lektorius ir stažuotes, pas mus atvyko ir savo patirtimi dalinosi iškilūs menininkai. Studentiškas gyvenimas įsibėgėjo! Pastebiu vieną panašumą pas visus savo kurso draugus: nors nesame tiesiogiai susiję su diplome nurodyta specializacija, tačiau mus visus vienija noras eiti toliau, tobulėti, išsisukti iš sunkių situacijų, nepasiduoti, mąstyti, planuoti ir veikti. Džiaugiuosi susitikę su EHU absolventais visame pasaulyje ir galėdama su jais bendradarbiauti, nes esame ant tos pačios bangos. Aš aiškiai žinau: su jais galite saugiai pareiti ir ugnį ir vandenį!“
Elvira Karalyova, Bakalauro programos „Menotyra“ 2003 m. absolventė
Slider photo
EHU nuo kitų universitetų skiriasi tuo, kad jame esi dalis šeimos, kurioje visada būsi palaikomas žodžiais ir darbais.
„EHU baigiau prieš 7 metus ir gana dažnai prisimenu savo studijų metus, susijusius su alma mater. EHU yra mano pirmasis universitetas, kuriame daug išmokau, kuris atvėrė naujus horizontus ir išugdė svarbias profesines savybes bei įgūdžius, kurie man pravertė toliau besimokant ir profesinėje aplinkoje. Studijuodama EHU sutikau daug nuostabių žmonių, su kuriais susidraugavome ir palaikome ryšį iki šiol, nepaisant geografinės padėties. Galiu drąsiai teigti, kad EHU nuo kitų universitetų skiriasi tuo, kad jame esi dalis šeimos, kurioje visada būsi palaikomas žodžiais ir darbais“.
Ilona Belyatskaya, Bakalauro programos „Kultūros paveldas ir turizmas“ 2012 m. absolventė bei Magistro programos „Kultūros studijos” 2014 m. absolventė
Slider photo
Studijų laikas EHU man tapo stipriausio intelektualinio tobulėjimo periodu.
„Studijų laikas EHU man tapo stipriausio intelektualinio tobulėjimo laikotarpiu. Dėstytojai, kurie yra aistringi savo dalykams, aktyvūs studentai, kurie eina į pamokas ne todėl, kad jiems taip liepta, o todėl, kad jiems tai įdomu, įvairūs projektai, kursai, iniciatyvos, kuriose galima dalyvauti laisvalaikiu, Vilnius su savo begaline kultūrine programa – ši aplinka skatino savęs tobulėjimo troškimą. Dabar, kai skaitau istorijas apie sėkmingus EHU absolventų sukurtus projektus Baltarusijoje, Rusijoje, Ukrainoje ar užsienyje, apie jų karjeras, didžiuojuosi, kad mokiausi su šiais žmonėmis. EHU – tai aplinka, kurioje duos meškerę ir išmokys žvejoti, o procesas bus įdomus, o šalia bus įdomių žmonių, kurie skatins vieni kitus tapti geriausia savo versija“.
Helena Smirnova, Bakalauro programos „Baltarusijos istorija ir kultūrinė antropologija“ 2011 m. absolventė
Slider photo
Studijos EHU man tapo „tyrinėjimu per veiksmą“.
„Studijos EHU man tapo 'tyrinėjimu per veiksmą'. Ankstesni du universitetai, kuriuos baigiau Rusijoje, man suteikė puikią teorinę bazę, bet praktikos buvo minimumas. Čia pirmą kartą teko ne tik teoriškai kurti projektus, bet ir juos įgyvendinti, atvesti iki galo ir įvertinti rezultatą! Šiek tiek pavydėjau bakalauro studentams, nes jie nuo pat pradžiios atsidūrė tokioje mokymo sistemoje, turėjo galimybę dalyvauti tarptautiniuose projektuose, studijuoti pagal Erasmus+ programą ir realizuoti save praktiškai. Tai labai svarbi patirtis ateičiai. Galbūt EHU dėka nusprendžiau įgyvendinti savo projektą, aplink kurį dabar formuojasi tikra artimų pažiūrų ir pasaulėžiūrų žmonių bendruomenė. Labai džiaugiuosi, kad universitetas turi ryšių su kitais universitetais ir beveik bet kokiai temai visada galima rasti kompetentingą vadovą! Mano tema buvo susijusi su Vilniaus modernizmu ir esu labai dėkinga Rasai Čepaitienei už pagalbą su magistro darbu, be jos nebūčiau radusi daug šaltinių, o kai kurie momentai Lietuvos architektūros istorijoje būtų likę nesuprantami.“
Margarita Peterson, Magistro programos „Kultūros paveldo vystymas“ 2021 m. absolventė

Naujienos Paskutinės EHU naujienos